z20160624a.JPG

W dniach 18-19 czerwca odbył się turniej tenisa stołowego Pingla Cup w Grodzisku Mazowieckim. W kategorii skrzat są to nieoficjalne Mistrzostwa Polski (jedyne zawody w Polsce w których grają zawodnicy z różnych województw w tej kategorii). Wspaniale spisała się Amelia Wycichowska zajmując 5 miejsce przegrywając tylko z późniejszymi finalistkami Zosią Śliwką 3:0 oraz Natalią Gaworską 3:2. W pojedynku o 4 miejsce Amelia przegrała z Wiktorią Przybytkowską 3:2 po dramatycznej końcówce.

W niedzielę w kategorii żaków wystartowało 5 zawodników z KST Energa-Manekin Toruń. Najlepiej zaprezentowała się Emilia Maruszak zajmując miejsce 7-8, w kolejnym przedziale 9-12 uplasowała się Maja Kurzawska, zaś najmłodsza Amelia Wycichowska zajełaa miejsce 13-16. Wśród chłopców Bartosz Afrykański nie zakwalifikował się do czołowej 16, ale udało mu się zwyciężyć w turnieju pocieszenia i ostatecznie został sklasyfikowany na 17 miejscu. Sebastian Beifus zajął 25 lokatę.