• Miasto Toruń
  • Barki na wiśle
  • Stary rynek 25 apartamenty

z20160910a.JPG

W wyjazdowym, inaugurującym sezon 2016/2017 spotkaniu LOTTO SUPERLIGI tenisa stołowego ENERGA - MANEKIN TORUŃ pokonała PALMIARNIĘ ZIELONA GÓRA 3-2. Jak sam wynik wskazuje spotkanie  było bardzo zacięte i wyrównane, obfitujące w wiele zwrotów sytuacji. W pierwszym pojedynku debiutujący w toruńskim zespole Pavel Sirucek prowadził z liderem gospodarzy Lucjanem Błaszczykiem 2-1 i 8-6. Niestety nasz  zawodnik nie dowiózł prowadzenia do końca i ostatecznie przegrał 2-3. W drugiej partii straty szybko odrobił Cazuo Matsumoto pokonując gładko, szybko i przyjemnie Kamila Nalepę 3-0. Trzecia gra to zwycięstwo doświadczonego Miroslava Horejsi nad Konradem Kulpą, który wyprowadził gospodarzy na prowadzenie w meczu 2-1. Kolejna partia to spotkanie liderów drużyn, które zapowiadało się niezwykle ciekawie nie tylko za sprawą, że grali najlepsi, ale również dlatego, że po raz pierwszy zgodnie z nowym regulaminem grali tylko do dwóch wygranych setów. Zdecydowanie lepiej bo od prowadzenia 6-0 w pierwszym secie zaczął Błaszczyk. Wydawało się, że zawodnik zielonogórski poradzi sobie z Brazylijczykiem broniącym barw Torunia i zapewni swojej drużynie zwycięstwo w całym meczu. Przypomnijmy, że Błaszczyk w zeszłym sezonie pokonał dwukrotnie Cazuo Matsumoto. Cazuo próbował jeszcze gonić przeciwnika i zdołał nawet doprowadzić do stanu 7-5 jednak doświadczony Błaszczyk nie dał sobie wyrwać zwycięstwa w tym secie. Kolejny i jak się później okazało nie ostatni set to walka łeb w łeb i minimalne zwycięstwo Matsumoto. Decydująca rozgrywka w trzecim secie to już prawdziwy horror. Zawodnik ENERGI - MANEKIN TORUŃ wygrywa minimalnie 11-9 kończąc mecz przysłowiową świnką. Na tablicy wyników 2-2. Mecz trwa dalej, ale teraz to Torunianie są bliżej zwycięstwa, gdyż w ostatniej  grze wieczoru bardziej doświadczony Czech, Pavel Sirucek reprezentujący gości ma do pokonania najmłodszego i najmniej doświadczonego zawodnika gospodarzy, reprezentanta Polski juniorów Kamila Nalepę. Torunianin pewnie zwycięża z młodym zielonogórzaninem i zapewnia Toruniowi pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie 2016/2017. Podsumowując mecz był wspaniałym widowiskiem sportowym. Zmiana regulaminowa i gra w dwóch ostatnich pojedynkach tylko do dwóch wygranych setów dla zawodników wydaje się być mało komfortowa jednak dla widowiska jest chyba strzałem w dziesiątkę.

ZKS Palmiarnia Zielona Góra – KST Energa-Manekin Toruń 2:3

Szczegółowy przebieg spotkania: TUTAJ