z20160914f.JPG

Nie udało się naszej drugiej drużynie wywalczyć punktów w wyjazdowym meczu przeciwko ASTS Olimpii-Unii Grudziądz, który odbył się w tę sobotę tj. 10.09.2016r. Zawodnicy KST ENERGA-MANEKIN TORUŃ po zaciętym boju ulegli drużynie gospodarzy w najmniejszym wymiarze kary 4-6. Mecz rozpoczął się od porażki naszego nowego zawodnika z wielokrotnym mistrzem Polski w deblu Szymonem Malickim 0-3 oraz zwycięstwa Damiana Węderlicha nad Kamilem Dziadkiem 3-1. Na tablicy wyników 1-1, a do stołu podeszli Tomasz Kotowski oraz Paweł Piotrowski. Ten pierwszy zwyciężył w stosunku 3:2, choć prowadził już 2:0, zaś Paweł Piotrowski uległ mistrzowi Polski kadetów Samuelowi Kulczyckiemu  0-3 mimo prowadzenia 10-7 w pierwszym secie oraz 9-6 w drugim. W całym meczu utrzymuje się remis, a zawodnicy przystąpili do gier deblowych. Para Kotowski/Kotarski minimalnie przegrała przeciwko parze Malicki/Kulczycki 2-3 i 9-11 w decydującym secie, zaś Piotrowski/Węderlich wykorzystali swoją przewagę jaką w deblu jest połączenie zawodnika praworęcznego z leworęcznym i gładko pokonali duet Dziadek/Grela 3-0. Na tablicy wyników ponownie remis, a przy stołach ponownie mają mierzyć się Kotowski oraz Piotrowski. Tomek w świetnym stylu pokonuje bardziej doświadczonego Szymona Malickiego 3-1, natomiast Paweł ulega Kamilowi Dziadkowi 1-3 w każdym secie na przewagi. W ostatniej odsłonie meczu więcej szczęścia mieli gospodarze wygrywając niełatwo 2 pojedynki. Artur Grela pokonał Renana Ferreirę 3:1, a Samuel Kulczycki ograł Damiana Węderlicha 3-2. Na sali słychać było głośny doping kibiców oraz zawodników, przez który niemal można było zapomnieć o meczu 1 ligi piłki nożnej, który miał miejsce obok hali. Poniżej szczegółowe wyniki spotkania:

ASTS OLIMPIA-UNIA II Grudziądz    6:4    KST ENERGA-MANEKIN II Toruń

MALICKI Szymon    -    BORTOLETTO FERREIRA Renan        3:0    (11:4, 11:7, 11:9)
GRELA Artur    -    KOTOWSKI Tomasz        2:3    (10:12, 10:12, 11:6, 11:4, 4:11)
MALICKI Szymon    -    KOTOWSKI Tomasz        1:3    (7:11, 11:5, 11:13, 9:11)
GRELA Artur    -    BORTOLETTO FERREIRA Renan        3:1    (11:4, 8:11, 11:9, 12:10)
DZIADEK Kamil    -    WĘDERLICH Damian        1:3    (4:11, 11:6, 8:11, 5:11)
KULCZYCKI Samuel    -    PIOTROWSKI Paweł        3:0    (13:11, 11:9, 11:6)
DZIADEK Kamil    -    PIOTROWSKI Paweł        3:1    (10:12, 11:9, 13:11, 11:9)
KULCZYCKI Samuel    -    WĘDERLICH Damian        3:2    (11:4, 11:6, 9:11, 11:13, 11:1)
MALICKI Szymon / KULCZYCKI Samuel    -    KOTARSKI Maciej / KOTOWSKI Tomasz        3:2    (11:13, 9:11, 11:5, 11:8, 11:9)
DZIADEK Kamil / GRELA Artur    -    WĘDERLICH Damian / PIOTROWSKI Paweł        0:3    (7:11, 8:11, 8:11)