_HOF9312.JPG

Na zakończenie rozgrywek grupowych Ligi Mistrzów ENERGA - MANEKIN podejmowała w ARENIE TORUŃ wielką BORUSSIĘ DUSSELDORF. Kibice, którzy licznie przybyli na to spotkanie obejrzeli wspaniały tenis stołowy na najwyższym światowym poziomie sportowym. Gospodarze wysoko postawili poprzeczkę swoim utytułowanym rywalom z Niemiec. Torunianie przegrali co prawda 0-3 jednak wynik nie odzwierciedla widowiska, które zgotowali kibicom zawodnicy obu drużyn. Wszystkie trzy partie wieczoru kończyły się dopiero w piątych decydujących setach. W pierwszej grze Cazuo Matsumoto 92 w rankingu światowym prowadził 2-0  i  6-2 w trzecim secie z 20 w świecie Stefanem Fegerle o statecznie ulegając mu minimalnie 2-3 i 8-11 w piątym secie. W drugiej partii Pavel Sirucek 170 w rankingu prowadził 2-1 z Antonem Kallbergiem 86 zawodnikiem świata i również przegrał 2-3. W trzeciej partii najmłodszy zawodnik meczu 18 letni Tomasz Kotowski 390 pozycja rankingu światowego mierzył się z 24 rakietą świata, brązowym medalistą ostatniego Pucharu Świata Kristianem Karlssonem. Młody toruński zawodnik swoimi wspaniałymi zagraniami wprawiał w osłupienie swojego rywala, kibiców i trenera drużyny przeciwnej, który po meczu był pełen podziwu dla naszego zawodnika i chwalił go za wspaniałą rękę jednak podkreślał, że aby zostać mistrzem trzeba ciężko i na 100% dalej pracować. Tomek był naprawdę blisko ogrania takiego asa jakim jest Karlsson. Choć przegrał tak jak koledzy 2-3 pozostawił wspaniałe wrażenie. ENERGA - MANEKIN TORUŃ pożegnała się tym samym z Ligą Mistrzów zajmując czwarte miejsce w grupie. Cieszyć może wygrany jeden mecz w tych elitarnych rozgrywkach jest więc progres w stosunku do ubiegłego sezonu. Pozostaje mały niedosyt, gdyż była szansa na zajęcie trzeciego miejsca w grupie co dawało awans do ćwierćfinału Pucharu ETTU. Mimo wszystko trzeba być optymistą i patrząc w przyszłość wydawać się może, że ta młoda drużyna ma przed sobą przyszłość. Teraz przerwa świąteczno - noworoczna od rozgrywek ligowych, do stołu pierwszy zespół wraca 6 stycznia kiedy to rozegra kolejne spotkanie w LOTTO SUPERLIDZE na wyjeździe z MORLINAMI OSTRÓDA.

ENERGA - MANEKIN TORUŃ  - BORUSSIA DUSSELDORF   2-3

Cazuo MATSUMOTO : Stefan FEGERL      11:7 / 11:3 / 9:11 / 9:11 / 8:11

Pavel SIRUCEK : Anton KÄLLBERG       9:11 / 11:7 / 11:6 / 9:11 / 9:11

Tomasz KOTOWSKI : Kristian KARLSSON  6:11 / 11:4 / 11:7 / 3:11 / 6:11